PL18M-BB-CP-13S
Adaugă la Wishlist
Descriere
Placaj Mesteacăn stratificat 2500x1250x18mm BB/CP
Placaj Mesteacăn stratificat 2500x1250x18mm: placajul, cu dimensiunea de 2500x1250mm și grosimea de 18mm este confecționat din furnire de mesteacăn suprapuse, în 13 straturi, adezivate cu adezivi fenolici rezistenți la apă, de interior, având suprafețele finisate clasa BB/CP. Placajul este folosit îndeosebi la mobilier, ambarcațiuni, modelare ambalaje carton, pardoseli, etc.
Detalii tehnice:
  • formatul standard oferit este 2500x1250 mm;
  • grosimea: 18mm;
  • fetele sunt finisate în clasa BB (fin) pe o față și CP(grosier) pe cealaltă față;
  • miezul este construit integral din lemn de mesteacăn, din furnire de 1,4mm grosime;
  • încleiere de interior clasa BFU20;
  • fiind conceput pentru interior, corespunde nivelului de emisii formaldehidice: clasa E1;
  • greutate specifica: 720-780kg/mc;
  • ambalarea se face in paleti de cate 3.15 mc;
  • încleierea furnirelor se face cu adeziv rezistent la umiditate AW 100, tip Dynea;
  • la fabricarea placajului se utilizează cca. 100 kg adeziv fenoplac/mc;
Generalități
  • - mobilier
  • - jucării
  • - decorațiuni interioare
  • - construcții
  • - placări vagoane și industrie automotivă
  • - uși
  • - cofraje
  • - ambarcațiuni ușoare
  • - instrumente muzicale
  • - incinte acustice
  • - placări substrat pardoseli
  • - amenajări interioare
Citiți mai departeAfișează mai puțin
Detalii ale produsului
PL18M-BB-CP-13S
Fișa tehnică
Înălțime (mm)
2500
Lățime (mm)
1250
Grosime (mm)
18
Decor
lemn mat
Textură
neted
Finisaj
pori naturali
Material
furnir mesteacăn 1.4mm